Hopp til hovedinnhold




Du er her: Forside / Materiell / Nyhetsbrev / Nyhetsbrevartikler / Filmer om tilrettelegging i arbeidslivet



Filmer om tilrettelegging i arbeidslivet

Unge funksjonshemmede har sammen med LO laget to filmer om hvordan arbeidslivet kan tilrettelegges bedre for unge med nedsatt funksjonsevne. Se og lær!

Tips/Del

Skriv ut

For arbeidsgivere: Kortfilm om tilrettelegging

I denne kortfilmen møter vi tre arbeidsgivere som på ulike måter har tilrettelagt arbeidsplassen for sine ansatte. Hos revisjonsselskapet K-TEAM jobber revisor Kenneth Litleskare, som med sterkt nedsatt hørsel sliter med å forstå folk på telefon. Martin Aanes er it-konsulent hos Kontorvarehuset. Han sliter med ettervirkninger av kreft, noe som også påvirker arbeidsmulighetene. Ved Norsk Stein driver Jan Tveita som har Cerebral Parese støvdemping for bedriften.

_

For tillitsvalgte: Kortfilm om tilrettelegging

Denne kortfilmen viser hvordan tillitsvalgt ved Norsk Stein Jan Ove Jørmeland jobber med tilretteleggingsarbeid. Vi møter Jan Tveita på 24år som jobber med støvdemping i bedriften. Han har Cerebral Parese, men med god tilrettelegging kan han jobbe i full stilling.


Omvendt diskriminering

Nyheter

Meld deg på vårt nyhetsbrev.

Nyheter på RSS.


Developed by Grenland Web - Powered by eZ Publish - Logg inn